Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okulary Persol - legenda marki
Okulary Persol - legenda marki
PERSOL to włoska marka zapoczątkowana przez Giuseppe Ratti - fotografa i optyka. Nazwa marki Persol pochodzi od włoskiego zwrotu "per il sole" oznaczającego " na słońce"

                               

Persol 

 

 

 

Persol

        
Persol znany jest ze swojego przywiązania do detali i najwyższej jakości wykonania. Historia innowacji technologicznych Persol rozpoczyna się w 1917 roku, kiedy to powstał pierwszy model gogli dla pilotów o nazwie Protector, uzyskał aż 14 oryginalnych patentów i nosił go nawet Enzo Ferrari.SOCZEWKI MINERALNE – oryginalne soczewki Persola zostały stworzone w latach 20-tych i do dzisiaj stanowią wielką dumę Persola. W przeszłości Persol dostarczał soczewki polaryzacyjne dla rosyjskich astronautów i włoskich alpinistów i do dziś cechują się one najwyższą ochroną przed oślepiającymi odblaskami. Oprócz klasycznych soczewek polaryzacyjnych Persol ma w swojej ofercie soczewki polaryzacyjne z fotochromem.               

        

 

 

Persol

 

 

 Persol

        NAJSŁYNNIESZY MODEL: Okulary Persol 649 – oryginalnie powstał w 1957 roku dla tramwajarzy z Turynu, noszony przez Marcello Mastroianiego osiągnął z czasem status najbardziej „kultowej” oprawki Persol w historii. W modelu tym chodził także aktor Steve McQueen. Model 649 nie zmienił swojego kształtu od momentu powstania!

 

 STRZAŁA NA ZAUSZNIKU – to najbardziej rozpoznawalny symbol marki, powstały pod koniec lat 30-tych, inspirowany jest mieczami antycznych wojowników. Obecny kształt strzały nazywa się Suprema.
 
SYSTEM MEFLECTO – to pierwszy w historii system elastycznych zauszników, dostosowujacych się do kształtu twarzy! Stworzony w 1938 do dziś wykorzystywany jest w produkcji każdej oprawki marki. Składa się on z metalowych lub nylonowych cylindrów umieszczonych bezpośrednio w zauszniku wykonanym z acetatu. Proces produkcji takich zauszników zauszników w Persolu wymaga 10 etapów więcej niż standarodwe zauszniki.         

Persol

  

Persol

        UWIELBIANY PRZEZ GWIAZDY – Persol to okulary Jamesa Bonda – nosił je Daniel Craig i Pierce Brosnan. Nosi je także aktor Ryan Gosling uznany za najprzystojniejszego mężczyznę na świecie w roku 2012 oraz wiele innych gwiazd!! 
PERSOL TO LUKSUSOWA MARKA TWORZĄCA TYLKO OKULARY - nie posiada kolekcji ubrań i dodatków jak inne marki luksusowe. 
 
RETRO ELEGANCJA – Persol to marka najbardziej ze wszystkich marek okularów luksusowych zaburzona w stylistyce vintage – to wciąż jeden z najsilniejszych trendów ostatnich sezonów! okulary korekcyjne Persolokulary przeciwsłoneczne Persol

 

 

 

 

pixel