Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szkła progresywne w Warszawie

2020-03-31
Szkła progresywne w Warszawie

Szkła progresywne w Warszawie spotykają się z dużym zainteresowaniem. Wynika to z faktu, że mieszkańcy stolicy doceniają korzyści wiążące się z tym rozwiązaniem. Z pewnością przydadzą się one osobom, które mają problem z widzeniem na różne odległości. Zamiast stosować wtedy wymiennie kilka par okularów, można sięgnąć po jedne, lecz z takimi soczewkami. Jeżeli chcesz zainwestować w taki produkt, to zachęcamy do skorzystania z oferty Optique Exclusive!

Spis treści
Jakie czynniki wpływają na koszt takich soczewek?
Odwiedź salon Optique Exclusive
Kto korzysta z takich soczewek?
Co mamy do zaoferowania?
Nasz salon na Nowym Świecie

Od czego zależy cena szkieł progresywnych w Warszawie?

Cena szkieł progresywnych w Warszawie może być zróżnicowana. Wynika to z faktu, że poszczególne salony optyczne wykorzystują produkty różnych producentów. Niektóre warianty są zatem teoretycznie atrakcyjne cenowo, co odbija się niestety na jakości soczewek. Najlepsi sprzedawcy oferują oczywiście asortyment od sprawdzonych i renomowanych firm, które wykorzystują najnowocześniejsze technologie. Oznacza to różnicę w koszcie całych okularów, lecz przekłada się znacząco na komfort ich użytkowania.

Polityka producenta

Warto podkreślić, że producenci soczewek do okularów mają swoją określoną, firmową politykę. Najlepsi posiadają własne laboratoria badawcze, opracowują coraz to nowsze technologie i implementują je w swoich produktach, by podnosić ich jakość. Są to liderzy rynku, którzy gwarantują dobre walory użytkowe, choć rzecz jasna wiąże się to z wyższymi cenami. Na drugim biegunie są przedsiębiorstwa, które bazują jeszcze na rozwiązaniach opracowanych często pod koniec minionego wieku. W ówczesnych czasach były to technologie pionierskie, natomiast obecnie odbiegają jednak od najlepszych standardów rynkowych. Asortyment takich produktów nie jest zatem najlepszy jakościowo, lecz można go kupić w niższej cenie. Niestety musisz się wtedy liczyć z tym, iż konstrukcje takich szkieł nie dorównają w żaden sposób tym współczesnym. Oznacza to potencjalne kłopoty z pływaniem obrazu czy ograniczonym polem widzenia w określonych perspektywach. W najnowocześniejszych szkłach nie będzie takich problemów, więc dbając o własny komfort, nie warto kierować się tylko samym kosztem.

Kobieta w okularach progresywnych

Wykorzystane technologie

Podstawowym aspektem jest sama technologia produkcji. W najstarszych i co za tym idzie najtańszych okularach tego typu wykorzystuje się dawne metody, które jak na ówczesne czasy były innowacyjne, lecz teraz są już dość nieaktualne. Niektóre firmy wciąż na tym bazują, ale choć takie szkła są tanie, to niestety nie dają pełnego komfortu. Musisz się wtedy liczyć ze zniekształceniami czy słabszą jakością obrazu na niektórych płaszczyznach. Charakterystyczne dla takich okularów jest także to, iż trzeba uważnie ustawiać głowę, aby spoglądać akurat przez fragment soczewki, który będzie dopasowany do danej odległości. Najlepsi producenci na przestrzeni lat wprowadzili znaczne zmiany w produkcji, czego efektem są szkła lepszej jakości, odpowiednie względem wymagań współczesnych ludzi, żyjących bardzo dynamicznie. Dużą uwagę przykłada się właśnie do optymalizacji zakresu widzenia, uniknięcia efektu pływania obrazu i zagwarantowania dokładnego widzenia na różnych dystansach. Tak jest właśnie w przypadku dostępnych u nas produktów Varilux, pochodzących od jednego z liderów w branży soczewek progresywnych, a więc marki Essilor. Kolejną ważną różnicą między tanimi, a droższymi soczewkami jest jakość stosowanych powłok antyrefleksyjnych i utwardzających. Wpływa na eliminowanie odblasków, jakość obrazu, ale i łatwiejsze czyszczenie oraz wytrzymałość szkieł. Wreszcie trzeba brać pod uwagę technologie opracowywane przez samych producentów. Poszczególne firmy wykorzystują w swoich produktach rozwiązania, które eliminują wszelkie efekty uboczne, powiększają pole widzenia i ułatwiają patrzenie w różnych odległościach. Stopień zaawansowania takich szkieł koreluje też z ich ceną.

Poszukujesz szkieł progresywnych w Warszawie? Zapraszamy do salonu Optique Exclusive

Jeżeli jesteś zainteresowany szkłami progresywnym w Warszawie, to zachęcamy do skorzystania z oferty naszego salonu. W Optique Exclusive ponad wszystko przekładamy troskę o zdrowie i zadowolenie klientów. Z tego względu oferujemy asortyment od najlepszych producentów, dzięki czemu akcesoria dobrze się sprawdzają, a do tego stylowo prezentują. Kupisz u nas soczewki progresywne Varilux, do których możesz dobrać markowe oprawki. W salonie na Nowym Świecie możesz też przejść badanie wzroku, podchodząc do całego przedsięwzięcia w kompleksowy sposób.

Kto może z nich korzystać?

Takie soczewki doskonale sprawdzą się u każdego, kto ma problem z widzeniem w obrębie różnych odległości. Dotyczy to w szczególności osób, które przekraczają 40. rok życia i zaczynają dostrzegać dyskomfort względem patrzenia na obiekty w niewielkim dystansie. Utrudnia to codzienne czynności, a w szczególności będzie doskwierać choćby osobom wykonującym pracę biurową. Oczywiście można wtedy wybrać kilka par standardowych okularów korekcyjnych jednoogniskowych, lecz konieczność ich ciągłej wymiany stanie się z czasem uciążliwa. W określonych przypadkach takie soczewki dobiera się również w kontekście młodszych osób, lecz z zaburzeniami dotyczącymi widzenia obuocznego czy akomodacji.

Jakie soczewki oferujemy?

Naszym klientom oferujemy szkła progresywne Varilux X series, a więc produkty wysokiej jakości, doskonale dopasowane do wymagań współczesnych użytkowników. Wybierając takie soczewki, możesz swobodnie korzystać z jednej pary okularów do różnych zadań. Asortyment z tej serii łączy w sobie wykorzystanie trzech rewolucyjnych technologii: Nanoptix, SynchronEyes oraz Xtend. Ich zastosowanie praktycznie eliminuje efekt pływania obrazu, gwarantuje szersze pole widzenia oraz daje wyraźny obraz w obrębie kilku odległości, w ramach tego samego kierunku. Przekłada się to na wysoką jakość obrazu, nawet w przypadku osób aktywnych, pozostających w ciągłym ruchu. W obrębie tej serii możesz też wybierać z szerokiej gamy produktów, a każdy z nich ma swoją charakterystykę. Dzięki temu można je dobrać niemal do wszystkich opraw, a do tego uzyskać maksymalnie dogodne parametry względem spersonalizowania szkieł.

Gdzie znajdziesz nasz salon?

Jeżeli jesteś zainteresowany okularami ze szkłami progresywnymi, to zachęcamy do odwiedzenia salonu Optique Exclusive, znajdującego się na Nowym Świecie 6/12, a więc w samym centrum Warszawy. Pracują u nas optometryści, więc na miejscu możesz poddać się badaniu wzroku, przechodząc przez cały wybór okularów w kompleksowej formie. Oczywiście w ofercie mamy również oprawki od renomowanych producentów. Przy obecnych technologiach takie szkła można wstawić w zasadzie w każdą oprawę i jedynym zastrzeżeniem jest jej wysokość. Z pewnością dobierzesz zatem wariant, który będzie ci odpowiadał, a do tego stylowo się prezentował. Okulary ze szkłami progresywnymi cieszą się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza w mieście o tak dużej liczbie mieszkańców jak Warszawa. Decydując się na taki wariant możesz zapomnieć o konieczności wyrabiania kilku par okularów, z myślą o komfortowym patrzeniu w określonych dystansach. Bardzo dobrej jakości soczewki w atrakcyjnych cenach, wraz z markowymi oprawami, odnajdziesz w Optique Exclusive!

pixel