Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szkła progresywne – rozwiązanie na miarę XXI wieku!

2019-08-21
Szkła progresywne – rozwiązanie na miarę XXI wieku!Szkła progresywne są zazwyczaj wykorzystywane w celu nowoczesnej korekcji starczowzroczności, inaczej zwaną prezbiopią. Okulary progresywne w przeciwieństwie do dwuogniskowych nie mają na widocznej linii na szkle i stopniowo zwiększają swoją siłę podczas przesuwania oczu w dół soczewek. Dlatego wiele osób, które wymaga użycia dwuogniskowej soczewki preferują soczewki progresywne, ponieważ nadają im bardziej młodzieńczy wygląd i są zdecydowanie bardziej funkcjonalne. To rozwiązanie na miarę XXI wieku!


Spis treści:
1. Dlaczego warto zdecydować się na okulary progresywne?
2. Podział i rodzaje
3. Dobre dopasowanie to podstawa
4. Dla kogo skierowane są tego rodzaju modele?

Dlaczego warto zdecydować się na szkła progresywne?

Na rynku jest naprawdę szeroki wybór szkieł progresywnych. Różnią się nie tylko ceną, ale również rozmiarem, wyglądem i funkcjonalnością. Niezależnie od preferencji estetycznych, jedno jest pewne – muszą być idealnie dopasowane do naszej wady wzroku.

Ważne jest aby skorzystać z usług profesjonalnego optometrysty, który po dokładnym zbadaniu wzroku pomoże w doborze „szkieł na miarę”. Jeśli szukamy nowoczesnej i komfortowej alternatywy dla okularów dwuogniskowych, standardowe soczewki progresywne będą idealnie pasować do potrzeb większości osób, a zarazem będą mieściły się w założeń budżetowych. Mimo, że cena standardowych szkieł progresywnych jest wyższa niż zwykłych soczewek dwuogniskowych o zwykłej płaskiej powierzchni, są one nadal przystępne cenowo. Jednym z lepszych wyborów okularów progresywnych jest Varilux X Series, które łączą w sobie odpowiedź na każde, indywidualne zapotrzebowanie, styl życia i rodzaj wykonywanej pracy. To jedno z rozwiązań, które oprócz wieloletniej tradycji łączy nowoczesność i wyjątkowe, szyte na miarę rozwiązania w zakresie szkieł optycznych.

Rodzaje szkieł progresywnych

Standardowe szkła progresywne zapewniają dość szeroki obszar widoczności, ale wymagają pewnej wielkości oprawek, aby zapewnić wystarczającą wysokość w pionie i zapewnić płynne przejście z widzenia na odległość do czytania. Jeśli wybierze się zbyt krótkie oprawki – najbardziej pożyteczna moc soczewki może zostać ucięta i zmniejszona. Już dawno minęły czasy, w których noszenie szkieł progresywnych było równoznaczne z rezygnacją z nowoczesnego wyglądu, zamiłowania do designu i dobrego samopoczucia. Nieco droższe modele szkieł progresywnych, w odróżnieniu od wyżej opisanego rodzaju, nie narzucają już wielkości i rodzaju oprawki. Mogą zatem być dopasowane nawet do mniejszych oprawek – jednak niezwykle istotna jest konsultacja z optykiem lub optometrysta. Tylko to jest gwarancją doskonałej widoczności, modnego wyglądu i zdrowia oczu. Soczewki progresywne mogą również doskonale sprawdzić się w pracy w biurze. Okulary ze szkłami o zmiennej ostrości gwarantują wyraźny obraz przy zachowaniu wyjątkowo szerokiego pola widzenia. Takie okulary będą idealne dla osób potrzebujących wyraźnego widzenia na średnich i bliskich odległościach. Skorzystają z nich również malarze, bibliotekarze, dentyści, fryzjerzy, mechanicy, kreślarze i redaktorzy. Wszyscy Ci, którzy potrzebują wyraźnego i precyzyjnego widzenia podczas swojej aktywności zawodowej. Korzystając się z komputera dłużej niż cztery godziny dziennie, takie okulary złagodzą zmęczenie oczu wywołane wpatrywaniem się w ekran. Dzięki specjalnej budowie – szkła progresywne pozwalają również na zachowanie prawidłowej postawy i utrzymanie głowy w naturalnej pozycji.

Zalet szkieł tego typu nie ma końca. Po pierwsze znacznie zwiększają komfort widzenia i zmniejszają zmęczenie oczu. Poprawiają postawę ciała – zapobiegają garbieniu się i przekrzywianiu głowy. Nowoczesne okulary z funkcją widzenia progresywnego zapewniają znacznie szerszą, wolną od zniekształceń strefę czytania. Większość szkieł jest w stu procentach cyfrowo utwardzona lub szlifowana, co doskonale wpływa na ich jakość i trwałość. Na koniec, zamiast dwóch par o różnych parametrach, można używać wyłącznie jednej!

Kobieta w okularach progresywnych

Jak dopasować tego typu okulary?

Idealnie dopasowana para okularów progresywnych pozwala oczom na płynną pracę – bez względu na posiadaną wadę wzroku. Dzięki badaniu, specjalista uwzględni różnice w widzeniu i wypisze receptę na szkła dostosowane do indywidualnych potrzeb. Soczewki z najwyższej półki będą znacznie łatwiejsze, aby oko się szybko zaadaptowało i z reguły wywołują mniej skutków niepożądanych związanych z noszeniem okularów, takich jak zawroty i bóle głowy. Wielbiciele sportów takich jak golf lub amatorzy kierownicy – mogą skorzystać z soczewek, skupionych na podłoże. Zapewniają one inny obszar widzenia na dole i po bokach szkła, co pozwala na lepszą jakość widzenia, gdy patrzy się na ziemię, korzysta z komputera lub prowadzi samochód. Podczas dopasowywania odpowiedniego rozwiązania warto opowiedzieć optometryście o swoim stylu życia i o tym, jakie jego aspekty są w nim najważniejsze. Taki wywiad umożliwi idealne dopasowanie okularów do indywidualnych potrzeb.

Do kogo skierowane są modele progresywne?

Do kogo kierowane są tego typu szkła? Oprócz osób, które cierpią na tzw. starowzroczność, czyli naturalne pogorszenie ostrości wzroku związane z wiekiem, korzystać z tego rozwiązania może każdy kto boryka się z problemami widzenia. Po ukończeniu 40 roku życia, naturalna elastyczność soczewki na gałce ocznej traci swoje właściwości. Przez to mięśnie muszą wykonywać zwiększona pracę – to właśnie powoduje znane wielu osobom uczucie zmęczenia oczu. Innymi objawami towarzyszącymi temu zjawisku są bóle głowy. Taki stan, chociaż nie utrudnia codziennego funkcjonowania, może rodzić problemy z czytaniem książki, informacji na tablicy rozkładów, menu w kawiarni itp. Właśnie z tego powodu, okulary ze szkłami progresywnymi są bardzo ważne – umożliwiają perfekcyjne widzenie zarówno z bliska, jak i daleka – bez żadnych ograniczeń, ani konieczności zmiany pary okularów. Wiele osób, które dotychczas miały jedną parę do czytania, drugą do patrzenia w dal, korzystając z tej technologii może wybrać jedną, uniwersalną i doskonale dopasowaną parę okularów. Stosować je może każdy – niezależnie od wielkości wady wzroku.

Szkła progresywne są dedykowane dla osób dalekowzrocznych i krótkowzrocznych. Aby oczy przyzwyczaiły się do całkiem nowego komfortu widzenia, warto wkładać jak najczęściej. Podczas codziennego patrzenia można swobodnie ruszać głową – obraz będzie cały czas tak samo wyraźny i przejrzysty. Podczas czytania - można swobodnie przesuwać oczami po tekście. Szkła progresywne oferują naturalny komfort noszenia i całkowicie nowy wymiar ostrego widzenia na każdej płaszczyźnie i z każdej odległości. Branża okulistyczna jest bardzo dynamiczna – jeszcze do niedawna najnowsze technologie szkieł z funkcją progresji były dostępne tylko dla nielicznych, bardzo zamożnych osób. Obecnie, na wysokiej jakości szkła progresywne może sobie pozwolić każdy! Warto pamiętać, że gwarancją dobrego dopasowania soczewek i modnych oprawek jest wybranie właściwego salonu okulistycznego. Niezależnie od tego czy dokonuje się zakupu online, czy wybiera się szkła na miejscu - warto powierzyć swoje oczy specjalistom.
pixel