Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okulary progresywne w Warszawie

2020-02-17
Okulary progresywne w Warszawie

Okulary progresywne w Warszawie znajdziesz w salonie Optique Exclusive Centrum Okularów Progresywnych przy ul. Nowy Świat 6/12. Tego typu soczewki okularowe są dostępne w renomowanych punktach optycznych, gdzie pracują specjaliści zajmujący się wzrokiem. U nas możesz kupić szkła o bardzo dobrej jakości, które idealnie sprawdzą się w przypadku osób z problemami z widzeniem z bliska i daleka. Jest to powszechny problem, dotykający wielu ludzi w określonym wieku. Wybór takich soczewek pozwoli uniknąć konieczności nabycia kilku par okularów.

Spis treści
Modele tego typu w salonie Optique Exclusive
Od czego jest uzależniony koszt takich wariantów?
Jakość szkieł
Jakie oprawki można do nich dobrać?

Okulary progresywne w Warszawie w salonie Optique Exclusive

W celu odnalezienia okularów progresywnych w Warszawie, musisz się kierować do dobrych salonów, takich jak Optique Exclusive Centrum Okularów Progresywnych. Przy wyborze takich szkieł potrzebna jest konsultacja ze specjalistą, a więc optometrystą. Dodatkowo w renomowanych punktach optycznych możesz liczyć na soczewki od najlepszych producentów. Z pewnością spełnią one swoje zadanie i nie będą się wiązały z problemami, jakie mogłyby generować starsze konstrukcje tego rodzaju szkieł. Jest to rozwiązanie przede wszystkim dla osób około 40 roku życia, u których widoczne są objawy prezbiopii. Takie szkła zapewnią duży komfort widzenia, bez konieczności decydowania się na więcej niż jedną parę okularów i stosowanie określonych wariantów zamiennie.

Dla osób z prezbiopią

Prezbiopia, określana jako starczowzroczność, pojawia się wraz z wiekiem, najczęściej u osób w wieku około 40 lat. Jest to efekt naturalnych, fizjologicznych zmian w układzie wzrokowym. Skutkiem jest to, że utrudnione są codzienne czynności, takie jak czytanie tekstu z bliskiej odległości. Przy takich dolegliwościach problematyczne będzie również widzenie w dalszej perspektywie, szczególnie przy gorszym oświetleniu. Pierwszym symptomem takich problemów jest najczęściej konieczność odsuwania książki czy telefonu, żeby coś na nich przeczytać. Jeżeli zauważasz u siebie takie sygnały, to powinieneś udać się właśnie do optometrysty, a takie badanie wzroku możesz przejść w naszym salonie. Osoby po 40. roku życia powinny regularnie udawać się na kontrole widzenia, żeby ocenić czy nie zachodzą jakieś niekorzystne zmiany. Objawy prezbiopii nie podlegają leczeniu, lecz wzrok może być skorygowany, właśnie soczewkami progresywnymi. Czasem takie szkła stosuje się również w przypadku dzieci i młodych osób, które mają problemy z akomodacją lub widzeniem obuocznym.

Wnętrze gabinetu optycznego

Soczewki Varilux

Optique Exclusive oferujemy szkła progresywne Varilux X Series, a więc produkty o najwyższej jakości na rynku. Są one dostosowane do współczesnych wymagań, jakie nakłada charakterystyka Pokolenia X. Intensywny i dynamiczny tryb życia, wymaga płynnego przechodzenia w obrębie ostrości widzenia w różnych odległościach. Pierwsze konstrukcje tego typu soczewek nie były w stanie zapewnić aż takiego komfortu, lecz rozwiązania wykorzystane w szkłach Varilux, wyeliminowały wszelkie problemy. Zastosowanie technologii Nanoptix oraz Synchroneyes pozwoliło zapobiec dwóm kłopotliwym kwestiom, które dotyczyły początkowych wariantów takich soczewek. Po pierwsze bardzo ograniczono efekt pływania, który utrudniał widzenie przy energicznych ruchach, a do tego rozstrzygnięto aspekt szerokości pola widzenia, gdyż właśnie widzenie obuoczne, także stanowiło pewien problem po opracowaniu takich soczewek. Najnowsza technologia Xtend, dzięki zmianom w kalkulacji bliży wzrokowej, gwarantuje też wyraźne widzenie w różnych odległościach, w obrębie tego samego kierunku spojrzenia. Pozwala to uniknąć konieczności specjalnego ustawiania głowy, z myślą o dostrzeżeniu detali obrazu z bliska lub daleka. Dodatkowo w obrębie tej serii dostępne są różne produkty, dostosowane do potrzeb użytkownika czy rodzaju opraw. Najnowocześniejsze konstrukcje są zatem mocno spersonalizowane, gdyż bierze się przy nich pod uwagę wiele parametrów i cech indywidualnych danej osoby. W ten sposób szkła będą idealnie dopasowane do ciebie i twoich potrzeb.

Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Najczęściej decydujemy się na okulary korekcyjne jednoogniskowe. Oznacza to, że skorygowani zostajemy do konkretnej odległości: dali lub bliży. I w takich okularach widzimy dobrze tylko na tą jedną odległość. W razie problemów z różnymi odległościami, potrzebne są zatem przynajmniej dwie pary takich okularów. Trzeba je wtedy stosować zamiennie, co jest mało komfortowe. Szczególny problem będzie to sprawiało w pracy, gdzie zwykle dość dynamicznie trzeba kierować wzrok na różne miejsca. Opcje progresywne gwarantują pełną wygodę użytkowania okularów przy różnych czynnościach i to przez cały dzień. W przypadku osób z prezbiopią, z pewnością jest to zatem po prostu opłacalne.

Co ma wpływ na cenę okularów progresywnych w Warszawie?

Cena okularów progresywnych w Warszawie jest uzależniona w dużej mierze od od jakości oraz stopnia zaawansowania technologicznego. W tańszych odpowiednikach wykorzystuje się podstawowe konstrukcje i próżno w nich szukać nowszych rozwiązań, poprawiających jeszcze komfort widzenia. W nieco droższych, ale nowocześniejszych konstrukcjach, możesz liczyć na wykorzystanie zaawansowanych technologii i personalizację szkieł. Na koszt wpłynie też oczywiście wybór oprawek. Obecnie takie soczewki można umieścić już w większości obramowań, choć musi to być skonsultowane ze specjalistą.

Jakość szkieł

Soczewki progresywne dostępne na rynku, różnią się w swoich konstrukcjach, a co za tym idzie jakości takich szkieł. Tańsze modele tworzone są na bazie podstawowych technologii. Choć w elementarnych czynnościach będą pełniły swoją rolę, to jednak przy energicznych ruchach obraz będzie niewyraźny, a na peryferiach pola widzenia, mogą być widoczne zniekształcenia. Inaczej jest w nieco droższych, ale za to dobrych jakościowo soczewkach, w których wykorzystano nowoczesne i bardziej zaawansowane rozwiązania. Poza wyeliminowaniem takich problemów, soczewki będą posiadały dobre powłoki antyrefleksyjne. Szkła będą łatwiejsze w czyszczeniu i nie trzeba się obawiać o odblaski oraz przejrzystość widzenia. Dodatkowo soczewki progresywne mogą być wtedy w pełni spersonalizowane, gwarantując zdecydowanie najlepszy komfort widzenia.

W jakich oprawkach mogą być umieszczone takie soczewki?

Obecnie takie soczewki można już umieszczać właściwie w każdym rodzaju oprawek. Kształt obramowania nie ma w zasadzie znaczenia, lecz istotna jest jego wysokość. Najlepiej sprawują się te o większej rozpiętości, w których przejście między strefami korekcji będzie płynne i delikatne. Z myślą o doborze odpowiednich ramek do szkieł, trzeba się skonsultować z wykwalifikowanym pracownikiem, który zaakceptuje wysokość danych oprawek. W takiej sytuacji reszta parametrów będzie już mogła być odpowiednio spersonalizowana. Wybór obramowania również wpływa oczywiście na końcową cenę okularów. Modne modele od renomowanych marek będą droższe, lecz będziesz się w nich doskonale prezentować i na pewno posłużą one przez długi czas, podczas gdy tańsze warianty mogą szybko ulec uszkodzeniom. Taka wersja okularów wiążę się z dużym komfortem dla osób, które mają problemy z widzeniem w różnych odległościach. Zamiast każdego dnia zmieniać poszczególne modele korekcyjne, możesz wybrać soczewki progresywne. Jest to rozwiązanie przeznaczone głównie dla osób, u których w pewnym wieku zaczyna występować prezbiopia. Jeżeli poszukujesz szkieł tego typu, to zapraszamy do salonu Optique Exclusive na Nowym Świecie w Warszawie, gdzie poddasz się profesjonalnemu badaniu wzroku i dobierzesz odpowiednie okulary.

pixel