Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okulary Persol. Wybierz swój model

2020-03-11
Okulary Persol. Wybierz swój modelOkulary Persol to dobry wybór dla wymagających, którzy oczekują wysokiej jakości akcesoriów oraz ich stylowego wyglądu. Marka jest uważana za luksusową i posiada ogromną tradycję. Wyróżnia się też ciągłym specjalizowaniem się w tej dziedzinie, bez poszerzania działalności na inne sfery mody. Z tego względu produkty te są dopracowane w najmniejszych szczegółach i prawdziwie wyjątkowe. Jeżeli poszukujesz kolekcji od tego producenta, to odnajdziesz je w Optique Exclusive!

Spis treści
Co warto wiedzieć o tej marce?
Kultowe warianty przeciwsłoneczne
Wersje korekcyjne dla kobiet i mężczyzn
Warianty dla pań
Szeroka kolekcja asortymentu dla mężczyzn

Co warto wiedzieć o okularach Persol?

Okulary Persol są znane na całym świecie. To jedna z bardzo renomowanych marek, zarówno ze względu na długość funkcjonowania na rynku, jak i oczywiście jakość oferowanych produktów. Firma pochodzi ze słonecznej Italii i implementuje trendy mody z tego regionu w swoich projektach. Same oprawki są wykonywane z niezwykłą precyzją i z dobrej jakości materiałów. Wyróżniają się również charakterystyczną strzałką czy unikalnym systemem wykorzystywanym w kontekście zauszników. Dzięki temu są bardzo wygodne, a przy tym są to prawdziwie unikalne okulary, obok których nikt nie przejdzie obojętnie.

Geneza marki

Marka powstała w 1917 roku w Turynie, a założył ją Giuseppe Ratti. Jak łatwo zauważyć daje to ponad 100-letnie doświadczenie, co jest doprawdy niesamowitym wynikiem. Niewiele firm z tej branży może się poszczycić takim osiągnięciem. Jej początki były dość ciekawe, gdyż powstawały głównie okulary przeznaczone dla pilotów oraz kierowców sportowych. Oczywiście oznaczało to skupienie się przede wszystkim na aspektach użytkowych. Stąd wzięło się zresztą charakterystyczne dla tego producenta przywiązanie do detali, które sprawiają, iż akcesoria są niezwykle komfortowe. Dodatek włoskiej wyobraźni i wyczucia stylu, który wyróżnia ten rejon świata, sprawił, że okulary tej marki szybko stały się popularne także w świecie rozrywki i pośród normalnych użytkowników, którzy potrzebowali stylowych i wygodnych gadżetów.

Mężczyzna w okularach Persol

Unikalny system do zauszników

Jednym z wyróżników marki jest system Meflecto, opracowany jeszcze w latach 30. ubiegłego wieku. Polegał on na wprowadzeniu do zauszników specjalnie zaprojektowanych, elastycznych trzpieni. W ten sposób zniwelowano powszechny przy ówczesnych technologiach, problem nacisku obramowania okularów na głowę. Patent okazał się na tyle skuteczny, że znacząco podniósł komfort użytkowników i z powodzeniem sprawdza się do dzisiaj. Dzięki temu rozwiązaniu okulary delikatnie wyginają się pod kątem kształtu twarzy danego użytkownika, zapewniając mu pełną wygodę.

Charakterystyczna strzałka

Innym elementem charakterystycznym i prawdziwym symbolem marki stała się strzała, umieszczana przy zgięciach. Stworzył ją sam Ratti, według opowieści stwierdzając, iż będzie ona jego "koniem bojowym". Koncepcja miała być zainspirowana mieczami dawnych, antycznych wojowników. Faktem jest, że od tego momentu stała się ona nieodłącznym fragmentem oprawek tej marki. Pierwsza wersja była mocno uproszczona, lecz na przestrzeni lat dokonywano jej licznych modyfikacji, w związku z czym finalnie pojawiło się nawet koło 30 typów tej ozdoby. Subtelna strzała świetnie wpasowuje się w poszczególne modele, dodając im walorów estetycznych, a przy tym pozwala z daleka rozpoznać okulary tej marki.

Jakość i precyzja wykonania

Mówiąc o firmie Persol warto podkreślić fakt, że jako jedna z nielicznych do tej pory skupia się tylko na produkcji okularów. Podczas gdy wiele marek wywodzi się z domów mody, w których powstają też ubrania, inne dodatki czy nawet kosmetyki, w tym przypadku mówimy o luksusowym producencie oprawek. Co więcej do dzisiaj można mieć pewność, iż zamawiany produkt powstanie w fabrykach we Włoszech. Pozwala to także utrzymać niesamowite standardy tego przedsiębiorstwa. Poza przywiązaniem do szczegółów, warto podkreślić fakt dobrej jakości materiałów, z jakich korzysta Persol. Nawet modele z oprawkami plastikowymi, są wykonywane z octanu celulozy, który nie uczula i jest bardzo trwały, w odróżnieniu od tańszych tworzyw sztucznych, po które sięga wiele mniej prestiżowych marek.

Kultowe okulary przeciwsłoneczne Persol

O okularach przeciwsłonecznych Persol można śmiało mówić jako o klasyce tego segmentu. Już sama nazwa firmy mocno nawiązuje do tego rodzaju akcesoriów. Producent słynie z nich od wielu lat i nieprzerwanie cieszą się one ogromną popularnością. Są to luksusowe gadżety, które mocno kojarzą się z branżą filmową. Wynika to z faktu, że przez lata sięgało po nie wiele gwiazd wielkiego ekranu, co można dostrzec w zasadzie do dziś. Poskutkowało to również tym, że niektóre modele zostały uznane po prostu za kultowe.

Duże doświadczenie marki

Modele przeciwsłoneczne znacząco nawiązują do genezy tej marki, ponieważ były one podstawą produkcji tej firmy. Wystarczy nawiązać tu zresztą do samej nazwy, która wywodzi się od włoskiego sformułowania "per il sole", które przetłumaczymy jako "na słońce". Z tego względu warianty chroniące przed słońcem są doprawdy w DNA tego producenta. Tworzone od dziesiątek lat, niezmiennie zachwycają kolejnych użytkowników. W swoich projektach w dużej mierze nawiązują do włoskiej klasyki. Ta marka znana jest z tego, że nie podąża ślepo za trendami, lecz sama je kreuje, najczęściej w oparciu o znane i sprawdzone rozwiązania.

Uznanie w branży filmowej

Persol z pewnością można wymienić w gronie producentów okularów, którzy najbardziej zasłynęli w branży filmowej. Pod koniec lat 50. powstał choćby absolutnie kultowy model 649. Jego geneza jest niezwykle interesująca, gdyż były to warianty opracowane pod kątem turyńskich tramwajarzy. Okazały się tymczasem tak znakomite, że do dzisiaj nie zmieniono ich kształtu. Powstała też ich składana wersja, a więc PO 714. Za popularyzację akcesoriów tej firmy w świecie filmu, odpowiadał w dużej mierze Steve McQueen, ale to tylko jedna z wielu osobistości, która sięgała po produkty Persol. Można je było widzieć na nosie aktorów grających role agenta 007 w filmach o Jamesie Bondzie, a obecnie chętnie sięga po nie jeden z najpopularniejszych aktorów, Ryan Gosling.

Eleganckie i stylowe okulary korekcyjne Persol damskie oraz męskie

Optique Exclusive znajdziesz okulary korekcyjne Persol damskie oraz męskie. Wersje dla pań to bardzo wyraziste i stylowe modele. Dobrze odnajdą się w nich kobiety o silnym charakterze, które lubią dodatki mocno podkreślające cały wizerunek. Szczególnie duży wybór jest dostępny w obrębie asortymentu dla mężczyzn. Znajdziesz tam okulary o różnych kształtach oprawek i formie wykonania - od odważnych kolekcji z grubszymi obramowaniami, po bardziej dyskretne opcje.

Modele dla pań

W kategorii korekcyjnej znajduje się kilkanaście modeli oprawek, po które mogą sięgnąć kobiety. Dostępne są zarówno warianty o bardziej prostokątnej oprawie, jak choćby wariant PO3227V-1099, ale też zaokrąglone modele, jak przykładowo PO3167V-1058. Cechą wspólną asortymentu dla pań są wyraziste oprawki, w wielu przypadkach dostępne w wyróżniających się i ekstrawaganckich kolorach. Doskonale sprawdzą się dla pań, które lubią sięgać po akcesoria podkreślające urodę, ale i zdecydowanie wybijające się w stylizacjach.

Duży wybór wariantów dla mężczyzn

W naszej ofercie odnajdziesz wiele kolekcji przeznaczonych raczej dla mężczyzn. Wybór jest tutaj naprawdę duży, zarówno pod kątem dostępnych kształtów, jak i kolorów obramowania. Możesz nawet wybrać wersje z półpełną, żyłkową oprawką. Spośród tego asortymentu możesz wybrać okulary w naprawdę różnym stylu. Niektóre to odważne i ekstrawaganckie projekty, ale dla entuzjastów minimalistycznego podejścia, znajdą się również subtelniejsze, mniej rzucające się w oczy oprawy. Marka Persol cieszy się zasłużonym uznaniem w świecie optyki. Bogata historia producenta, niebanalne projekty i przywiązanie do szczegółów, sprawia, iż akcesoria te są doceniane w różnych branżach, w tym w świecie filmu. Chętnie sięgają po nie wszyscy, którzy chcą postawić na wygodne i luksusowe oprawki. Jeżeli poszukujesz okularów tej firmy, to są one dostępne w asortymencie Optique Exclusive!
pixel