Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okulary korekcyjne męskie. Wybierz odpowiednie dla siebie

2019-07-10
Okulary korekcyjne męskie. Wybierz odpowiednie dla siebieOkulary korekcyjne męskie mogą być jednym z kluczowych elementów wizerunku. W zależności od wyboru modelu i kształtu warto je dopasować do swojego stylu i podkreślić własny charakter. Żadna z soczewek kontaktowych nie daje takich możliwości. Dlatego też wielu mężczyzn decyduje się na zakup okularów, rezygnując z noszenia soczewek kontaktowych.

Spis treści:
Jak wybrać odpowiedni model?
Dopasowane do kształtu twarzy
Jaki rozmiar będzie odpowiedni?

Jak wybrać odpowiednie męskie okulary korekcyjne?

Odpowiednio dobrane męskie okulary korekcyjne to podstawa dobrego wyglądu i samopoczucia. Nawet 9 na 10 osób potrzebuje okularów! Mało kto zdaje sobie z tego sprawę. Zazwyczaj rutynowa kontrola u okulisty, na którą zgłaszają się najczęściej osoby z większą wadą, odkrywa mniejsze lub większe problemy z ostrym widzeniem. Zapewne wiele dojrzałych osób pamięta czasy, w których wybór okularów był ubogi a te, które były dostępne, raczej odstraszały swoim wyglądem i były złem koniecznym. Dziś wiele wiodących domów mody i znanych na całym świecie marek oferuje szeroki asortyment wysokiej jakości okularów męskich, które zaspokoją nawet największe wymagania. Najczęstszymi problemami, z którymi borykają się mężczyźni poszukujący idealnych okularów są: koszt okularów – czasami cena wysokiej jakości oprawek może przekroczyć nawet 2000 złotych, czas – znalezienie idealnej pary w uczciwej cenie może zająć dużo czasu – oraz niezdecydowanie.

Pierwszym, kluczowym aspektem niezbędnym przy wyborze soczewek i dopasowaniu do nich oprawek jest zbadanie wzroku. Można to zrobić na miejscu, w salonie, lub skorzystać z usług okulisty. Po zbadaniu wzroku optyk musi przekazać kopię recepty, która będzie konieczna do zakupu okularów. Optometryści pracujący w salonie odnotowują wszystkie niezbędne pomiary. Dzięki temu klienci salonów optycznych mają możliwość zakupów okularów online.

Wybór odpowiednich ramek online

Sekret zamawiania idealnie dopasowanych okularów korekcyjnych online jest prosty – trzeba poznać właściwy rozmiar i kształt oprawek, które będą pasowały do kształtu twarzy. Istnieją czynniki, które wpływają na wybór ramek do okularów. Odpowiednie oprawy okularowe oferują korzyści wykraczające poza wyraźniejszy obraz, dają możliwość poprawienia rysów twarzy i ogólnego wyglądu. Dzięki takim zabiegom, każdy mężczyzna może stworzyć zrównoważony i stylowy wygląd, i to tylko za pomocą okularów. Kluczem jest wybór kształtu ramek, które kontrastują z kształtem twarzy.

Męskie okulary korekcyjne dopasowane do kształtu twarzy. Moda dopasowana do Twoich potrzeb

Jak dobrać męskie okulary korekcyjne, aby były modne, a jednocześnie pasowały do Twojego wizerunku? Męska twarz może być zaklasyfikowana do kilku ogólnych kształtów, do których nie będą pasowały wszystkie modele i oprawki. Warto o tym poczytać, zanim podejmiesz decyzję o zakupie.

Serce/diament

Charakteryzują się mocnymi, szerokimi kośćmi policzkowymi, większym czołem i wąskim podbródkiem. Dobrze jest dopasować parę okularów o podobnych kątach. Okrągłe ramki o szerszym wierzchołku niż u dołu powinny stworzyć ładny kontrast.

Okrągły

Charakteryzuje się zaokrąglonym czołem i okrągłą twarzą. Warto postawić na ramki, które są szersze, lepiej rezygnować z wąskich i wysokich. Prostokątne ramy wydłużają twarz.

Kwadrat

Jeśli mężczyzna jest posiadaczem kwadratowej twarzy i szczęki, musi „zmiękczyć” i złagodzić naturalne kontury. Bardziej okrągłe ramy równoważą ostre kąty twarzy.

Owal

Godny pozazdroszczenia, owalny kształt twarzy pozwala na niemal każdy styl okularów. Najlepszym rozwiązaniem jest para symetrycznych okularów o sztywnej strukturze, ale także bardziej zaokrąglone z szerszym dołem – w stylu drucianych awiatorów.

Okulary dopasowane do stylu i zawodu

Mężczyźni, którzy pracują na wysokich, poważnych stanowiskach powinni trzymać się bardziej konserwatywnych kolorów i kształtów ramek. Aby poprawić swój profesjonalny wizerunek, można rozważyć klasyczne kształty, takie jak owal, prostokąt i migdał. Zalecane są czarne, brązowe, srebrne i brązowe ramki, ponieważ te konserwatywne odcienie pasują do garniturów biznesowych i biurowego dress code’u. Można również postawić na okulary z cienką drucianą ramką. Są delikatne i raczej uniwersalne.

Dla kreatywnych profesjonalistów, pracujących w luźniejszej atmosferze, przy wyborze okularów nie ma większych ograniczeń. Mogą oni nosić nowoczesne kształty, takie jak geometryczne, wyraźne wzory w grubych plastikowych lub metalowych ramach. Mogą również postawić na niezwykłe kolory – niebieski, fioletowy i zielony. Style retro, vintage i kształty aviator nadają się również do podkreślenia kreatywności, charakteru i stylu.

Dla zapracowanego rodzica, który nie martwi się o najnowsze trendy w okularach, najlepsze będą klasyczne, ale stylowe pary okularów o wysokiej jakości. Ciemniejsze kolory, takie jak głęboka czerwień, czerń i zieleń, mogą również nadać stylu i wyrazistości.

Mężczyzna w okularach

Jak wybrać odpowiedni rozmiar męskich okularów korekcyjnych?

Jednym z podstawowych kryteriów wyboru męskich okularów korekcyjnych powinien być kształt i wysoka jakość markowych szkieł i opraw oraz prawidłowe ułożenie okularów. Jeśli posiada się już parę okularów, które są dobrze dopasowane, można sprawdzić wymiary zapisane na wewnętrznym zauszniku ramy. W niektórych przypadkach liczby będą drukowane na lub tuż za mostkiem. Liczby przedstawiają następujące pomiary:

  • rozmiar soczewki – pozioma szerokość soczewki, dwucyfrowa liczba w zakresie 40–62 mm,
  • rozmiar mostka – pozioma odległość między dwiema soczewkami, dwucyfrowa liczba w zakresie 14–24 mm,
  • długość zausznika – długość części zausznika, trzycyfrowa liczba w zakresie 120–165 mm.

Ważne jest, aby dopasować rozmiar i kształt okularów do proporcji twarzy. Docelowy wygląd męskiej twarzy w okularach powinien być zrównoważony. Mniejsze ramki pasują do osoby o mniej wyraźnej strukturze twarzy i odwrotnie. Istnieją dwie opcje zakupu oprawek okularowych – osobiście w dobrym, stacjonarnym sklepie optycznym lub w sklepie internetowym.

Zalety kupowania offline i online

Kupowanie offline to przede wszystkim profesjonalna pomoc, bo doświadczony optyk ma odpowiednią wiedzę. Doradzi czy wybrana oprawa jest właściwa dla posiadanej recepty i czy będzie pasować do twarzy. W przypadku dużej wady wzroku i dość skomplikowanej recepty – na miejscu można uzyskać fachową pomoc i niezbędne informacje, które pomogą w jej zrealizowaniu.

Jednak kupowanie okularów przez Internet też ma wiele zalet:

  • Większy wybór – sklepy internetowe mają zwykle szerszą gamę okularów. Oferowane soczewki mają taką samą wysoką jakość jak te dostępne w punktach sprzedaży detalicznej. Okulary są produkowane przez profesjonalnych optyków w nowoczesnych laboratoriach.
  • Wygoda i szybkość – nie trzeba marnować czasu, jadąc do sklepu po okulary.

Wybór dobrej jakości okularów jest ważny nie tylko dla zdrowia, ale również jest dobrym sposobem na podkreślenie swojego wyglądu. Dobre okulary można kupić zarówno online jak i stacjonarnie. Każdy indywidualnie może ocenić jaka forma zakupów będzie najlepsza. Profesjonalne salony mają zarówno placówki stacjonarne z szerokim asortymentem oprawek, jak i własne sklepy online, gdzie każdy może dokonać zakupów internetowych, nierzadko w bardziej atrakcyjnej cenie!
pixel