Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kilka rad jak dbać o wzrok

2018-06-29
Kilka rad jak dbać o wzrok

 

1. Przyjrzyjmy się swojej diecie.

To co jemy ma wpływ na nasze oczy. Właściwa dieta praktycznie jest podstawą dbania o każdy aspekt naszego zdrowia. Dla wzroku dobre są: witaminy A, C, E, cynk, kwasy omega-3 oraz luteina.

2. Sen.

Brak wystarczającej ilości snu ma negatywny wpływ na nasze oczy. Prowadzi to do zmęczenia oczu, wysychania, podrażnienia oraz nadmiernego łzawienia. Pamiętajmy, że odpowiednia dawka snu może zdziałać cuda! Uśiech w Optqiue-Exclusive:)

3. Regularne badanie wzroku.

Wzrok powinno się badać co ok. 1,5 roku w zależności od naszych potrzeb. Jeśli czujemy, że coś jest nie tak, warto udać się do odpowiedniego specjalisty. Regularne badanie wzroku pomaga wykryć nieprawidłowości na wczesnym etapie, zanim staną się poważnym problemem.

4. Dobrze dobrane okulary.

Zarówno okulary korekcyjne oraz przeciwsłoneczne. Istotne są szkła korekcyjne, na które się zdecydowaliśmy. Odpowiednio dobrane będą chronić nasze oczy i komfort widzenia będzie najlepszy. Pamiętajmy też, by okulary przeciwsłoneczne posiadały niezbędne filtry do ochrony przed słońcem. Zdecydujmy się na okulary, które posiadają soczewki blokujące 100% promieni UVA i UVB.

Te rady nie wymagają wysokiego nakładu pracy, a stosowanie się do nich naprawdę wpłynie na stan naszego wzroku


Badanie zwroku w Optique Exclusive

pixel