Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Badanie wzroku w Warszawie w Optique Exclusive

2019-12-03
Badanie wzroku w Warszawie w Optique Exclusive

Badanie wzroku w Warszawie nie musi być dużym wyzwaniem. Nasz salon z chęcią pomoże w zdiagnozowaniu twoich problemów z widzeniem oraz zaproponuje możliwą korekcję. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że większość bodźców dociera do naszych mózgów poprzez drogę wzrokową. Ostre, niezaburzone widzenie jest kluczowe dla wygodnego, codziennego funkcjonowania. Wykonywanie regularnych badań naszych zmęczonych oczu jest bardzo ważne, ponieważ coraz powszechniejsze stają się wady refrakcji. Profesjonalna korekta pozwoli Ci dłużej cieszyć się ostrym obrazem!

Spis treści
Okulista vs optometrysta. Jakie są różnice?
Dlaczego warto wybrać nasz salon?
Jak wygląda wizyta u optometrysty?

Badanie wzroku w Warszawie w Optique Exclusive

W naszym salonie, który znajduje się w Warszawie, mogą Państwo zbadać swój wzrok. Specjalista powinien regularnie sprawdzać, czy z oczami nie dzieje się nic niepokojącego. W Polsce istnieją dwie profesje, które mają uprawnienia do przeprowadzania badań narządu wzroku, okulista oraz optometrysta. Czym różnią się te dwa zawody? Okulista jest lekarzem, specjalizującym się w diagnostyce i leczeniu chorób dotyczących oczu. Podczas badania może dobierać okulary korekcyjne, przepisywać leki, wykonywać pewne zabiegi i planować leczenie. Optometrysta jest z kolei specjalistą w dość wąskiej dziedzinie, jaką są wady refrakcji wzroku. Podczas wykonywania precyzyjnego badania również może dobierać korekcję w postaci okularów bądź soczewek kontaktowych. Coraz więcej polaków decyduje się na regularne wizyty u optometrysty i bardzo dobrze! O wzrok trzeba dbać. W krajach zachodnich (Wielka Brytania, Niemcy, Holandia) to właśnie optometrysta jest specjalistą pierwszego kontaktu, jeżeli pacjent podejrzewa u siebie konieczność zastosowania korekcji okularowej. Gdy podczas badania, zostanie stwierdzone jakieś inne schorzenie dotyczące oczu, to specjalista kieruje chorego do lekarza okulisty. Kiedy w takim razie udać się do gabinetu okulistycznego? Wtedy, gdy wystąpią inne niepokojące objawy niż lekkie pogorszenie widzenia, na przykład zaczerwienienie spojówek, ból oka, uraz gałki itp. Nasz salon oferuje Państwu dokładne badanie wzroku u optometrysty.

Badanie optometryczne

 

Dlaczego warto wybrać nasz salon?

Po pierwsze dysponujemy doświadczonym personelem. Z pewnością badanie wzroku zostanie przeprowadzone z należytą precyzją i dokładnością. W trosce o zdrowie pacjentów dysponujemy najwyższej klasy sprzętem optometrycznym. Większość przyrządów do badania jest wyprodukowana przez renomowaną firmę ESSILOR. Wysokiej jakości sprzęt i doświadczony personel gwarantują przeprowadzenie rzetelnego badania o dużej wartości klinicznej. Posiadamy również najnowocześniejszy sprzęt do pomiarów parametrów gałki ocznej - VISIO OFFICE. Technologia wykorzystuje technologię 3D, która potem pozwala na wykonanie spersonalizowanych okularów. Oczywiście skutkiem dokładnych pomiarów jest większa precyzja wykonania soczewek. Miły personel zawsze pomoże w dobraniu odpowiednich oprawek, pasujących do twojego wyglądu. Oprócz tego posiadamy konkurencyjne ceny oraz wiele promocji. Nasz optometrysta wykonuje badania, komunikując się w języku polskim i angielskim. Salon jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00- 19:00. Gabinet zamykamy wieczorem, żeby mogli Państwo umówić się na dogodny termin również po pracy. Dla tych, którzy nie wyrobią się w tygodniu, otwieramy zakład w sobotę od 10:00 do 18:00.

Jakie badania są przeprowadzane podczas wizyty u optometrysty?

Badanie optometryczne musi być przeprowadzone bardzo dokładnie i wcale nie jest takie krótkie, składa się z wielu etapów. Pierwszym z nich jest zebranie bardzo obszernego wywiadu. Podczas rozmowy z pacjentem, specjalista dowiaduje się jakie objawy występują. Optometrysta zadaje bardzo wiele pytań precyzujących, na przykład o porę dnia, kiedy występuje gorsze widzenie. Wszystkie te informacje mogą nakierować specjalistę na rozpoznanie wady. W wywiadzie zawsze pojawi się pytanie o choroby przewlekłe pacjenta (takie jak nadciśnienie tętnicze, czy cukrzycę), ponieważ te schorzenia często uszkadzają oczy. Drugim etapem badania jest pomiar ostrości wzroku. Optometrysta zawsze stosuje metodę obiektywną oraz subiektywną. Zazwyczaj na początku ostrość wzroku pacjenta jest badana przez autorefraktometr (metoda obiektywna). Autorefraktometr to komputer określający, jaką wadę ma sprawdzane oko, stąd czasem można spotkać się z nazwą "komputerowe badanie wzroku". Optometrysta otrzymuje wydruk z maszyny, na którym opisane są orientacyjne wyniki pacjenta. Subiektywna metoda pomiaru ostrości widzenia polega na pytaniu pacjenta, jaką literę widzi na specjalnej tablicy. Co ciekawe, nie zawsze oba sposoby badania wykażą identyczną wadę. Autorefraktometr bada defekt widzenia, tylko w oparciu o działanie promieni świetlnych na gałkę oczną, a metoda subiektywna (z tablicą) wymaga też zaangażowania ośrodków mózgowych, w których może być ukryta przyczyna niedowidzenia. Podczas wizyty optometrysta sprawdzi również ruchomość gałek ocznych, prosząc o wodzenie wzrokiem za jakimś przedmiotem oraz dokładnie obejrzy gałkę oczną, w poszukiwaniu różnych patologii. Urządzeniem, które pozwala na oglądanie oka, jest lampa szczelinowa. To taki rodzaj mikroskopu umożliwiający ocenę wielu struktur anatomicznych w oku. W lampie szczelinowej łatwo można ocenić przedni odcinek oka. Kolejnym etapem badania jest dobranie odpowiedniej korekcji wzroku, tak żeby pacjent mógł się cieszyć, jak najostrzejszym obrazem. Na podstawie uzyskanych wyników optometrysta wydaje zalecenie dotyczące soczewek, które powinny być zastosowane. W razie jakichkolwiek niepokojących odchyleń w badaniu specjalista zaleci konsultację z lekarzem okulistą.

Cena badania wzroku w Warszawie

Jak wiadomo, ceny badania wzroku w Warszawie są bardzo wysokie. Nasz salon proponuje bardzo konkurencyjną stawkę. Za sprawdzenie wzroku zapłacisz jedynie 119 złotych. Co więcej, jeżeli podczas badania okaże się, że czeka Cię zakup okularów, to możesz skorzystać ze zniżki. Kupując oprawki z soczewkami w naszym salonie, płacisz mniej o 59 złotych za badanie. Oprócz korzystnych cen oferujemy szeroki wybór oprawek. Sprzedajemy okulary bardzo wielu marek, mamy w ofercie wiele promocji. Nasza obsługa z pewnością pomoże w dokonaniu najlepszego wyboru. W naszym salonie oferujemy dokładne badanie wzroku przez optometrystę. Pomocni oraz doświadczeni pracownicy chętnie służą profesjonalną radą dotyczącą okularów i soczewek kontaktowych. Produkty, które można nabyć w salonie optycznym, z pewnością poprawią ostrość widzenia, co przełoży się na większy komfort funkcjonowania. Przypominamy, że gabinet jest otwarty w każdy dzień tygodnia oprócz niedzieli. W celu umówienia się na wizytę prosimy o kontakt. Można zapisywać się osobiście lub telefonicznie.

pixel