Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Badanie wzroku - kiedy, u kogo?

2018-07-02
Badanie wzroku - kiedy, u kogo?

Na pewno każdy z nas niejednokrotnie zadawał sobie pytanie: "Jak często należy wykonywać BADANIE WZROKU?"

Nasze oczy coraz częściej narażone są na długą pracę przed komputerem, smartfonem, laptopem. W obecnych czasach w związku z coraz większym zmęczeniem oczu powinniśmy kontrolować swój wzrok raz do roku.

Profilaktyka i regularne badanie wzroku zmniejszą ryzyko wystąpienia wielu chorób (nie tylko oczu!) w przyszłości, a właściwa korekcja w większości przypadków uwalnia od dolegliwości bardzo często niezwiązanych z wadami wzroku (m.in. zmęczenie, bóle głowy i pleców).

Do badania wzroku nie trzeba się przygotowywać w szczególny sposób. Wystarczy, że wyspani i pełni energii zgłosimy się do optometrysty 

I tutaj zatrzymajmy się na chwilę. Do optometrysty? Czy może do okulisty? Do kogo powinniśmy się udać, gdy odczuwamy pogorszenie widzenia?

W celu rozwiania wątpliwości w zwięzły sposób przedstawiamy Wam z jakim problemem zgłosić się do odpowiedniego specjalisty.

OKULISTA - Lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób oczu. Do niego należy się zgłosić, gdy coś wpadnie nam do oka lub gdy odczuwamy ból oczu. Zapalenie spojówek, gradówka, zaćma, jaskra - tu pomocą może służyć wyłącznie okulista. Do okulisty skierować Cię może również OPTOMETRYSTA, jeśli podczas badania wzroku zauważy jakąś nieprawidłowość. 

OPTOMETRYSTA - Specjalizuje się w badaniu wad refrakcji, czyli mówiąc popularnie "wad wzroku". Optometrysta wykonuje szereg profesjonalnych testów i pomiarów, które stanowią dla przyszłego użytkownika okularów/soczewek kontaktowych gwarancję tego, że będzie dobrze widzieć.

Badanie wzroku Warszawa - Centrum okularów progresywnych

Mam nadzieję, że teraz już wiecie do kogo i z jakim problemem się udać :)

 

Pamiętajcie wizyta u optometrysty to przyjemność, a nie smutna konieczność! Jeśli jednak nadal macie wątpliwości serdecznie zapraszamy do naszego specjalisty. Rozwiejemy je w mgnieniu oko :)

 

Aby umówić się na badanie zadzwoń: 22 622 20 05. Nowy Świat 6/12, Warszawa.

 

 

 

 

 

pixel