Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okulary CHANEL

 

CHANEL

 

 

Okulary CHANEL

są przede wszystkim luksusowe, minimalistyczne, kobiece i piękne

 

Gabrielle Bonheur Chanel była francuską projektantką, wizjonerką i prekursorką wielu nowych trendów w modzie.

 

Przyszła na świat w 1883 roku. We wczesnych latach dzieciństwa wychowywała się u sióstr zakonnych w Aubazine. Stąd też wzięła się jej fascynacja czernią i bielą, którą wykorzystywała w swoich stylizacjach. Uważała, iż kobieta myśli o wszystkich kolorach poza jego brakiem, a czarny ma to wszystko. W wieku 20 lat wybrała wolny styl życia. Zaczęła tworzyć przepiękna kapelusze. Otworzyła też swój własny sklepik. W ubraniach ceniła sobie przede wszystkim wygodę. Zaczęła propagować luźną, komfortową formę, tworząc kolekcje kostiumów z dżerseju. Wcześniej materiał ten wykorzystywany był jedynie do ubrań bieliźnianych.

 

W 1919r roku powstał dom mody CHANEL. Niespotykany dotąd styl spotkał się z dużą aprobatą kobiet, które czuły się w proponowanych przez nią kolekcjach niezwykle wygodnie. Do dziś płeć piękna jest jej wdzięczna za: spodnie, „małą czarną”, golfy czy kostiumy z dzianiny. Ta wizjonerka zasłynęła także słynnymi perfumami Chanel No 19. których nazwa zainspirowana była jej datą urodzenia. Wprowadziła także czerwoną szminkę umiłowaną przez kobiety.

 

                               

CHANEL 

 

 

CHANEL

        

 

 

Gabriel uwielbiała biżuterię. Miała dla niej wartość sentymentalną. Kochała perły i drogie kamienie. Często mieszała te wartościowe kruszce ze sztucznymi błyskotkami. Pasjonowało ją tworzenie kolejnych fantazyjnych, niepowtarzalnych ozdób. Potrafiła zaskakiwać. Większość swojej biżuterii zrobiła sama.

 

Od swojego ukochanego dostawała bukiety kamelii. Były to dla niej nieocenione kwiaty. Jako, że są bezwonne to nie mieszały się z zapachem jej perfum, co bardzo sobie ceniła.

 

Uważała, że z racji tego iż urodziła się w sierpniu to jej talizmanem jest złoto.

 

 

   CHANEL                          

 

 

 

Te wszystkie symbole są wykorzystywane przy tworzeniu opraw sygnowanych jej nazwiskiem. W kolekcjach spotykamy się z połączeniem złota i czerni, z perłami czy elementami materiałów lub skór na zausznikach. Każdy szczegół jest przemyślany i perfekcyjnie wykonany.

 

 

 

 

 

 

okulary korekcyjne Chanelokulary przeciwsłoneczne Chanel

 

 

 

 

pixel