Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okulary progresywne - podstawowe informacje

1. Jak działają szkła progresywne.

Szkła progresywne są optymalnym rozwiązaniem dla osób z prezbiopią. Zapewniają komfortowe i przejrzyste widzenie na każdą odległość, bez konieczności ciągłej zmiany okularów. Górna część soczewki odpowiada za widzenie dali, środkowa za widzenie odległości pośrednich, a dolną częścią doskonale widzimy bliż.  Przejścia mocy są płynne i w żaden sposób niewidoczne na szkłach. 

2. Czy jesteś prezbiopiem?

Prezbiopia jest to utrata zdolności akomodacji soczewki postępująca wraz z wiekiem.  Akomodacja, czyli zdolność oczu do widzenia na wszystkie odległości jest efektem zmiany kształtu soczewki, która jest spowodowana działaniem mięśnia. Gdy patrzymy z bliska mięsień kurczy się i zwiększa moc skupiającą oka. Efektem jest dobre widzenie na bliskie odległości. Wraz z wiekiem soczewka powoli traci swoją elastyczność, co powoduje problemy z widzeniem w bliży, a głównie z czytaniem. Jest to naturalny proces, który dotyka wszystkich osób około 40 roku życia. Gdy zauważysz, że odsuwasz tekst w trakcie czytania, gdy litery wydają się zbyt małe, wzrok szybko się męczy, są to pierwsze sygnały świadczące o początkach prezbiopi. Należy wtedy udać się do optometrysty, by dobrać odpowiednie szkła, w celu zapewnienia komfortowego widzenia na bliskie odległości.

Pamiętaj:

Badanie wzroku należy wykonywać minimum raz na 2 lata. Jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy ze wzrokiem, należy od razu udać się do specjalisty. 

Soczewki progresywne Varilux | Optique-Exclusive

 

3 Szkła progresywne Varilux.

Jest to najbardziej zaawansowane rozwiązanie dla prezbiopów. Zapewniają ostre i komfortowe widzenie na każdą odległość. Idealne dla krótkowidzów, dalekowidzów oraz osób z astygmatyzmem.  Rodzina szkieł progresywnych Varilux składa się z kilku konstrukcji dostosowanych do różnych potrzeb użytkowników.

Ważne:

Odpowiednią konstrukcję szkieł progresywnych zawsze dopiera specjalista w gabinecie. Po dokładnym wywiadzie oraz określeniu wartości korekcyjnych specjalista uwzględni wszystkie potrzeby pacjenta i zaproponuje optymalne rozwiązanie.

Varilux Digitime - Soczewki Progresywne | Optique-Exclusive

+ Varilux Digitime

 

Są to szkła progresywne do bliży oraz odległości pośrednich. Bardzo często określa się je jako 'szkła biurowe'.

Szkła progresywne Varilux Digitime to zaawansowane technologicznie szkła stworzone specjalnie dla prezbiopów często posługujących się urządzeniami cyfrowymi: smartfonami, tabletami, komputerami. Uwzględniają nową odległość pracy z bliska podczas używania smartfonu – odległość ultrabliską, przy której patrzenie w zwykłych okularach wymaga dużego wysiłku i powoduje zmęczenie.

Ważne:

W szkłach progresywnych Varilux Digitime perfekcyjnie widzimy bliż, komputer, oraz wszystko do odległości pośrednich.  Bardzo często sugerowane są jako druga para okularów, obok typowych szkieł progresywnych, dla osób pracujących w biurze lub spędzających wiele godzin dziennie podczas pracy w odległościach bliskich i pośrednich.

 

 

Varilux Comfort 3.0 - Szkła progresywne | Optique-Exclusive

 + Varilux Comfort 3.0

Natychmiastowa ostrość widzenia, dla większego komfortu adaptacji.

 

Od ponad 20 lat szkła progresywne Varilux Comfort cieszą się zaufaniem specjalistów i użytkowników. Varilux Comfort od czasu ich wprowadzenia stały się „klasyką” wśród szkieł progresywnych. Najnowsza ich wersja - Varilux Comfort 3.0 - zapewnia natychmiastowy komfort widzenia bez uciążliwej adaptacji.

Innowacyjne szkła Varilux Comfort 3.0 usprawniają adaptację do szkieł progresywnych w 3 kluczowych momentach:

 • adaptacja do nowych okularów
 • adaptacja za każdym razem, gdy zakładasz okulary
 • adaptacja do różnych odległości

Szkła Varilux Comfort 3.0 wspierane są przez innowacyjną technologię

Technologia W.A.V.E. 2.0

W.A.V.E. 2.0™  – METODA KALKULACJI SZKIEŁ ZAINSPIROWANA ASTRONOMIĄ

Obecnie, przy wykorzystaniu technologii W.A.V.E 2.0™, Essilor jest w stanie uwzględnić nieskończoną liczbę rozmiarów źrenicy oka przy produkcji szkieł okularowych. Polega to na odwzorowaniu rozmiarów źrenicy dla każdej korekcji wzroku, w każdej sytuacji i dla każdej strefy widzenia w szkłach progresywnych. Dzięki temu użytkownik otrzymuje szkła o odpowiedniej jakości optycznej, sprawdzające się we wszystkich warunkach i niezależnie od kierunku patrzenia.

 


Dzięki technologii W.AV.E. 2.0™, będziesz widział ostrzej i bardziej komfortowo w różnych sytuacjach:

 • widzenie kompleksowe
 • widzenie w dali
 • widzenie na odległości pośrednie
 • widzenie w bliży
 • widzenie w ruchu
 • widzenie, gdy porusza się otoczenie

 

Szkła Varilux Comfort 3.0 są także dostępne w wersji „Short” i f-360°:

 • Varilux Comfort 3.0/ Short oferują wszystkie korzyści szkieł Varilux Comfort 3.0 dla użytkowników małych opraw.
 • Varilux Comfort 3.0 f-360° to spersonalizowana konstrukcja, w której są brane pod uwagę parametry oprawy użytkownika.

 

Varilux Physio 3.0 - Szkła progresywne | Optique-Exclusive

 + Varilux  Physio 3.0

 

Perfekcyjne widzenie bez wysiłku, dla aktywnego stylu życia.

 

Przez ostatnie 10 lat, Varilux Physio wspierał wzrok aktywnych osób dzięki zaawansowanej technologii, wspomagającej widzenie w wysokiej rozdzielczości. Coraz więcej osób w wieku 40+ wiedzie aktywny tryb życia, a od szkieł progresywnych oczekuje płynności widzenia w każdej sytuacji. Essilor sprostał wymaganiom aktywnych prezbiopów i stworzył szkła Varilux Physio 3.0, aby zapewnić stabilne przejścia mocy dla wyraźnego widzenia.

Szkłą Varilux Physio 3.0 wspierane są przez dwie zaawansowane technologie:

 * Binocular Booster – innowacja dla perfekcyjnego widzenia obuocznego

Za perfekcyjne widzenie bez wysiłku odpowiada najnowsza innowacja Binocular Booster. Uwzględnia ona fakt, że aż 80% prezbiopów ma inną korekcję na lewym i prawym oku, co powoduje konflikt między oczami. Ta różnica sprawia, że mózg musi włożyć większy wysiłek, żeby złożyć obraz siatkówkowy z prawego i lewego oka w jedną całość. Technologia Binocular Booster zapewnia takie samo przejście mocy dla prawej i lewej soczewki okularowej, umożliwiając wyraźne widzenie bez wysiłku poprzez płynne przejścia pomiędzy odległościami bliskimi i dalekimi.

 

*W.A.V.E. 2.0™– metoda kalkulacji szkieł zainspirowana astronomią

Obecnie, przy wykorzystaniu technologii W.A.V.E 2.0, Essilor jest w stanie uwzględnić nieskończoną liczbę rozmiarów źrenicy oka przy produkcji szkieł okularowych. Polega to na odwzorowaniu rozmiarów źrenicy dla każdej korekcji wzroku, w każdej sytuacji i dla każdej strefy widzenia w szkłach progresywnych. Dzięki temu użytkownik otrzymuje szkła o odpowiedniej jakości optycznej, sprawdzające się we wszystkich warunkach i niezależnie od kierunku patrzenia.

Technologie użyte w szkłach Varilux Physio 3.0 pozwalają na komfort widzenia w różnych sytuacjach:

 • widzenie kompleksowe
 • widzenie w dali
 • widzenie na odległości pośrednie
 • widzenie w bliży
 • widzenie w ruchu
 • widzenie, gdy porusza się otoczenie

Szkła Varilux  Physio 3.0 są także dostępne w wersji „Short” i f-360°:

 • Varilux  Physio 3.0/ Short oferują wszystkie korzyści szkieł Varilux Physio 3.0 dla użytkowników małych opraw.
 • Varilux Physio 3.0 f-360° to spersonalizowana konstrukcja, w której są brane pod uwagę parametry oprawy użytkownika.

 

 + Varilux X Series - tutaj uważam, że podstrona o szkłąch X jest ok 

 

Dbaj o szkła - Pielęgnacja szkieł progresywnych | Optique-Exclusive

4. Dbaj o szkła

Zadbaj o czystość swoich okularów

Czyść swoje okulary specjalną ściereczką z mikrofibry. Pamiętaj, że okulary nosisz na co dzień i one również noszą ślady użytkowania takie jak kurz, brud, czy smugi. Myj je w letniej (nie ciepłej!) wodzie z kropelką delikatnego płynu do mycia naczyń.  Odwiedzaj również swojego optyka w celu umycia okularów w myjce ultradźwiękowej. Będą jak nowe!

Ważne:

Nie kupuj gotowych chusteczek do czyszczenia okularów, ponieważ z reguły zawierają one alkohol, który w negatywny sposób wpływa na szkła okularowe.

* Zawsze trzymaj swoje okulary w futerale

Unikniesz w ten sposób ich przypadkowego zniszczenia.

* Zdejmuj okulary obiema rękoma

Zapobiega to deformacji zausznika. Zdejmując okulary jedną ręką, sprawiasz, że jeden zausznik narażony jest na szybszą deformację.

* Unikaj kontaktu okularów z wysokimi temperaturami

Wystawiając okulary na działanie wysokiej temperatury istnieje ryzyko uszkodzenia antyrefleksu. Nie zostawiaj ich na desce rozdzielczej w samochodzie i tym podobnych miejscach.

* Zawsze reguluj okulary w salonie optycznym

pixel